Tantsustiilid ja tasemed

Stiilid

Sel korral saab Tallinn Swing Weekendil tantsida rohkem, kui kunagi varem!
Hinnatud tantsijate juhendamisel saab lihvida nii Lindy Hopi kui ka solotantsu oskust.

  • Lindy Hopi tunnid toimuvad neljale erinevale tasemele, grupid algajad-jätkajatest kuni edasijõudnuteni moodustatakse ettetantsimiste tulemusena. Igale Lindy Hopi tasemele toimub 4 tantsutundi. Loe rohkem Lindy Hopi juhendajate kohta.
  • Solo Jazz tunnid toimuvad kahele tasemele (jätkajad ja edasijõudnud), mis komplekteeritakse registreerimisvormis märgitud tantsuoskuse alusel. Mõlemale tasemele toimub kokku 4 tantsutundi. Loe rohkem Solo Jazz juhendaja kohta.
  • Kui sa ei suuda valida, kas osaleda Lindy Hopi või Solo Jazz tundides, siis ole mureta, sest sul on võimalus osaleda mõlemas! Kombineeritud paketid annavad võimaluse osaleda Lindy Hopi tundides ning valikuliselt kas kahes või neljas Solo Jazz tunnis. Vaata rohkem infot.

Lisaks eelnevale toimuvad reedel ja laupäeval teematunnid, kuhu on oodatud osalema kõik huvilised. Teematundides osalemise eelduseks on peo pileti olemasolu.

Tasemed

Lindy Hop

Lindy Hopi tunnid toimuvad neljale tasemele:

  1. algajad-jätkajad (BI);
  2. jätkajad (I);
  3. jätkajad-edasijõudnud (IA)
  4. edasijõudnud (A)

Tundidesse registreerimisel küsitakse küsimusi sinu senise tantsukogemuse kohta. Saadud vastuste alusel jagatakse tantsijad kahte tasemegruppi ja toimub ettetantsimine. Ettetantsimise tulemusena selgub, milline on sinu tase Tallinn Swing Weekendil. Ettetantsimise grupid jagunevad:

  • Tasemegrupp I: algajad-jätkajad ja jätkajad
  • Tasemegrupp II: jätkajad-edasijõudnud ja edasijõudnud.

Sinu poolt registreerimisvormi märgitud tase ei garanteeri sulle selle taseme tundides osalemist, aga selle järgi määratakse, millise tasemegrupi ettetantsimisel sa osaled.

NB! Tantsija, kes ettetantsimisel ei osale, määratakse automaatselt oma tasemegrupi madalama taseme tundidesse.

Tasemetegruppide määramisel arvestatakse ka sinuga koos registreerunud partneri taset. Kui registreerud partneriga, kellel on sinust oluliselt erinev tantsuline tase, määrab korraldaja üldjuhul paari tasemeks madalama tasemega tantsija taseme. Juhul, kui koos registreerunud partneritel on soov osaleda erinevate tasemete tundides, tuleb ühendust võtta ürituse korraldajaga, kes vaatab üle gruppide juhtide-järgijate tasakaalu ning annab teada, kas sellisele soovile on võimalik vastu tulla.

Solo Jazz

Jätkajale solo tantsijale on tuttavad enam levinud Solo jazzi-sammud. Ta tahab laiendada oma tantsulist sõnavara ning leida enesekindlust, et tantsida üksi swing- ja jazzmuusikasse;

Edasijõudnud solo tantsija teab paljusid enam levinud jazzi samme. Uute sammude õppimine ning nende järjekorda seadmine ei ole tema jaoks probleem. Ta naudib võimalust tantsida üksi swing- ja jazzmuusikasse.