Festivali juhendajad

Lindy Hop

Yana Sanamyantz (Venemaa) ja Joris Focquaert (Belgia)

Joris 

Joris Focquaert on pärit Ghent’ist, Belgiast. Ta avastas enda jaoks Lindy Hop’i Kopenhaagenis, kus ta õppis The Commedia School’is miimikat ja füüsilist teatrit. Olles klounaadi kunstide taustaga, võtab ta oma ainulaadse väljendusoskuse kaasa oma sotsiaalsetesse tantsudesse ja esinemistesse, kujundades selliselt oma tantsulist väljendust. Tundides tahab Joris jagada oma parimaid ideid. Ta on swingi tantsukooli Crazy Legs’i ja kohaliku Jazzi tantsutrupi The Dipsy Doodles alustajafiguure. Täna on ta hõivatud töötades tantsijana nii Belgias kui ka välismaal, õppides samal ajal ka Jazz trombooni ja klarnetit.

Yana

Yana on aktiivne swingtantsija, esineja, õpetaja ning DJ. Ta oli jazz-muusikaga ümbritsetud juba lapsepõlves, kuid tantsima hakkas ta märksa hiljem. Ta armus swingi juba oma esimeses Lindy Hop’i tunnis ning sellest hetkest pühendab kogu oma aja muusikale ja tantsimisele. Armastusega Moscow Swing Dance Society poolt kasvatatud, alustas ta sealsamas õige pea õpetajana ja mõned aastad hiljem hakkas ta juba välismaal oma teadmisi jagama ning ise juurde õppima. Tundides jagab Yana oma õpilastele rõõmu, lugupidamist ja armastust tantsu vastu. 

 

Daniel Larsson ja Frida Häggström Gerdt (Rootsi)

Daniel

Olles inspireeritud the Original Hoofers’ist, on Daniel üks neist tantsijatest, kes töötab endiselt swingiajastu legendide poolt loodud stiili- ja rütmipärandis. Teda inspireerib traditsioonilise tantsustiili ehitamine ja selle järgi tantsimine, rütmidele ehitatud tants annab talle energiat. Tema oskus tantsida mitmeid erinevaid tantse teeb temast lugupeetud tantsija. Niisamuti nagu erinevaid stepi tantsustiile, tantsib Daniel ühtlasi ka traditsionaalset Lindy Hop’i, Charleston’i, Jazz’i ja on kõrgeltharitud Modern Jazz & Ballet tantsija. Ta astub professionaalina üles nii teatrites kui muusikalide stseenides ning seda mitte ainult tantsides, aga ka lauldes ning ka näitlemine on üks tema elukutsetest. Ta on esinenud näiteks sellistes show’des nagu Crazy for You, Love Never Dies, Singing in the Rain, Guys and Dolls, Producers, Chicago, La Cage aux Folles, Beauty and the Beast, Grease ning veel mitmetes muudes. Danielit huvitavad ka koreograafiad ning koreograafilised muusikalid nagu The Wild Party, Spelling Bee and Rebellas Skatt.

 “Ära iial lõpeta õppimist” on Danielit juhtiv põhimõte ja moto. Ta armastab õppida parimatelt õpetajatelt ning jätkab oma tööd, et saada veel paremaks tantsijaks!

Frida

Frida avastas Lindy Hopi 2009. aastal ja seniajani pole möödunud ühtegi nädalat, mil ta poleks tantsinud. Tantsijana kasvas ta üles sotsiaalsel tantsupõrandal ja see on endiselt koht, kus ta ennast kõige kodusemalt tunneb. Ta saab inspiratsiooni vanadest klippidest nagu ka oma kaastantsijatelt Chicago Swing Dance Studio’st Stockholmis, kust ta veedab enamus päevadest – harjutades, õpetades või DJ-na muusikat mängides. Tema kirg jazz muusika vastu on alati olnud tema peamine motivatsioon ja mis puudutab tema enda tantsu nagu ka õpetamist, siis ta hindab kõrgelt personaalset väljendust, rütmi ja lihtsust. 2015. aastal ühendas ta jõud swing tantsu ettevõttega Harlem Hot Shots ja temast sai selle liige 2018. aastal.

 

Solo Jazz

Alexey Kazennov (Venemaa) 

Alexey Kazennov on uskumatult andekas ja inspireeriv swingitantsija Venemaalt. Aastal 2015 sukeldus ta Lindy ellu mõlema jalaga ja alustas õpetamist, praktiseerimist ja reisimist ümber maailma. Ta on võitnud võistlustelt suure hulga tiitleid. Alexey on tuntud oma personaalse tantsustiili, suure naeratuse ja kõige enam oma energilisuse poolest tantsupõrandal! Kas sa usud, et keegi suudab peatumata tantsida 24 tundi järjest? Jah, see on Alexey!