Esinejad

Gentlemen & Gangsters (Rootsi)

Gentlemen & Gangsters mängib kerge swingi lisandiga traditsioonilist New Orleans’i hot jazz’i (Eestis tuntud ka kui diksiländ jazz). Keskendudes nii sisus kui esituses autentsusele ja kindlale edasiviivale rütmile, on bändi eesmärgiks mängida kuulajaid liigutavat muusikat, jäädes samas truuks selliste jazzihiiglaste stiilile nagu Louis Armstrong, Bix Beiderbecke, Muggsy Spanier, Sidney Bechet, Duke Ellington jt. Mängides põhiliselt lindy hopi kogukonnale, esineb bänd regulaarselt üle kogu Euroopa ning tantsijad üle maailma on kiitnud nende energiat, kohalolu ja tundlikkust just selle suhtes, mis on oluline tantsijatest publikule. Gentlemen & Gangsters mängib jazzmuusikat nii, nagu seda peaks mängima – džentelmenidele omase kõrge taseme ja elegantsiga, aga samas ka meelekindluse ja ürgse jõuga, just nagu karastunud gängsterid.

Rohkem infot bändi kohta:
http://www.gentlemenandgangsters.com/
https://www.facebook.com/GentlemenGangsters

 

Canal Street Band (Venemaa)

Venemaalt pärit Canal Street Band asutati aastal 2015 sopran saksofonisti Prohor Burlaki ja grupi noorte professionaalsete muusikute poolt, kes olid inspireeritud traditsioonilisest New Orleansi muusikast ja varasest swingist. Nagu kogu New Orleansi kultuur, nii on ka Canal Street Bandi esitatud muusika väga mitmekesine – kuumast tantsulisest jazzist, swingist, kreooli ja kariibi muusika traditsioonidest spirituaalide ja bluusini.

Ansambel esineb regulaarselt Peterburi peamistes jazzi kohtades, sealhulgas Jazzmuusika Filharmoonias. Samuti osaleb bänd pidevalt kohalikel ja Euroopa muusikafestivalidel. Bänd on hästi tuntud oma esinemiste poolest swingtantsu üritustel nii Venemaal kui Euroopas (La Jam festival, swingtantsupeod Pariisis jne)

Koosseis: Prohor Burlak – sopransaksofon, Joe Santoni – resonaator-kitarr/trompet/vokaal, Nikita Arefiev – klaver, Semion Fedotov – trummid, Roman Salmasov – kontrabass

 

Horre Zeiger BigBänd (Eesti)


12. oktoobril 1954 said Nõmme Kultuurimajas kokku kaheksa pillimeest. Ja sealt see algas…  Paljud noored 50-ndatest, 60-ndatest, 70-ndatest kuni tänaseni välja võivad öelda: meie oleme oma nooruse tantsinud HZ bigbändi saatel…
Horre Zeiger ja kikilips, Horre Zeiger ja bigbänd – need on lahutamatud. Nii nagu kikilips kätkeb endas soliidsust riietuses ja käitumises, nii sisaldab svingmuusika üle aastate kestvat soliidset väljapeetust, kaasahaaravat rütmipulssi ja lummavat meloodilisust…  Orkestri elus on olnud tõuse ja mõõnasid, ent mitte kunagi käegalöömise meeleolu. Muusikutele on aplodeeritud Stockholmis ja Ashabadis, Moskvas ja Peterburis, endises Saksa DV-s, Lätis ja Leedus… Aga kõige rohkem tantsusõprade poolt kodus. On ju HZ bigbänd läbi aastate olnud meie populaarsemaid tantsuorkestreid, kes mängis ja mängib koolipidudel, klubiõhtutel, ballidel ja tantsuvõistlustel. Ja läbi aastate on ikka truuks jäädud svingile.

Kontsertidel ja tantsuõhtutel kõlavad Glenn Milleri, Duke Ellingtoni jt. svingiklassikute palad ning loomulikult kodused Raimond Valgre meloodiad, samuti Horre Zeigeri looming. Repertuaari loetelu on aukartustäratav: läbi on mängitud ligi 1500 pala.Ja küllap tuleb lisagi, sest Horre Zeigeri bigbändi muinaslugu muusikas kestab.