Algaja info

Nii Tallinn Swing Weekendi pidudest kui ka tundidest saavad osa võtta ka eelneva swingtantsu kogemuseta tantsusõbrad, ehk päris algajad.

Registreerimine tundidesse on küll  lõppenud, kuid ootame kõiki huvilisi meeleolukatele pidudele, mille kohta leiad rohkem infot siit.

Minipaketid algajale (“0” tase) Kuni
22.03.2019
16.03 –
22.04.2019
[FPB] Algaja minipakett (2 Lindy Hopi tundi ja 3 pidu) 50 EUR 60 EUR
[COB] Ainult tunnid (2 Lindy Hopi tundi) 25 EUR 30 EUR
 (PO) Ainult peod
(pidu reedel, laupäeval ja pühapäeval)
45 EUR 45 EUR
T-särk  15 EUR 15 EUR

Algajate ajakava:

Reede, 26.04.

18.30-19.30 Lindy Hopi tund, juhendajad: Katharina ja Johannes, koht: TSDS tantsusaal, ARS-i maja IV korus (Pärnu mnt 154)
21.00-03.00 – TSW avapidu Nõmme Kultuurikeskuse suures saalis (Turuplats, 2)

Laupäev, 27.04.
15.00-16.00 Lindy Hopi tund, juhendajad: Eliisa ja Janek, koht: TSDS tantsusaal, ARS-i maja IV korus (Pärnu mnt 154)
21.00-03.00 TSW põhipidu Nelipühi kirikus (Toompea 3)

Pühapäev, 28.04.

20.00-03.00 TSW järelpidu ARS-i majas (Pärnu mnt 154)

Juhendajad

Eliisa ja Janek Õunamägi (Tallinn Swing Dance Society)

Eliisa alustas tantsimisega juba varases lapsepõlves. Juba paari aastaga sai tantsust tema elu lahutamatu osa. Ta on tegelenud paljude erinevate tantsustiilidega, millest hingelähedasemad on swing- ja stepptants. Esimene kokkupuude Lindy Hopiga oli tal aastal 1994. Sellest ajast alates tantsis ta Lindy Hopi ja paljusid teisi swingtantse pigem show- ja võistlustantsudena, osaledes mitmetel võistlustel nii Eestis kui selle lähiriikides. Täiskasvanuna  avastas ta enda jaoks Lindy Hopi seni varjus olnud sotsiaalse külje. Olulisemaks kui varem muutus tantsus tema jaoks partnerite omavaheline koostöö. Ta täiendab end pidevalt  maailma parimate Lindy Hopi tantsijate käe all. Alates 2012. aastast on ta pühendanud end Lindy Hopi kui sotsiaalse tantsu tutvustamisele ja õpetamisele Eestis.
Janek on tantsinud alates 2008. aastast. Juba esimesel kohtumisel võitis Lindy Hop tema südame. Lindy Hopi juures võlub teda enim võimalus piiramatult improviseerida. Lisaks swing- ja stepptantsule on ta tegelenud aktiivselt ka rahvatantsuga. 2012. aastast alates viib ta läbi Lindy Hopi treeninguid  erineva tasemega tantsijatele. Ta osaleb pidevalt erinevates õpitubades, et parimate Lindy Hopi tantsijate käe all lihvida oma tantsu- ja õpetamisoskust.
Eliisa ja Janek on koos tantsinud 2008. aastast. Alates 2012. aastast on nad Tallinn Swing Dance Society juhtivad tantsuõpetajad. Nende omavaheline sünergia ja koostöö tantsuplatsil ei jää kõrvalt vaatajale märkamata. Nende tunnid on lõbusad ja kaasahaaravad. Pannes suurt rõhku juhtimise-järgimise tehnikale, on nende eesmärk anda inimestele edasi oskus tunda ennast tantsupõrandal hästi iga partneriga.

Johannes Gustav Varkki ja Katharina Matkevitš (Tallinn Swing Dance Society)

2017.08 - TSDC - Johannes & Katharina-0006 (2)

foto: MorroW Shoots

Johannes Gustav sattus enda esimesse Lindy Hopi tundi täiesti juhuslikult 2012. aastal. Esimestest sammudest ja muusika nootidest oli talle selge, et ta oli leidnud uue kire. Eelnevalt hobidga nagu BMX, ujumine, klaverimäng, korvpall ja Karate tegelenud Johannes mõistis, et need kogemused on abiks ka swing tantsude juures. Teda paelub Lindy Hopi sotsiaalne mõõde, improviseerimise võimalused ning muusika, samas naudib ta ka esinemisi ja võistluseid. See harrastus on end täiendama viinud võõrsilegi: Soome, Leetu, Rootsi, Itaaliasse, Lätti ja Tšehhi Vabariiki. 2014. aasta algusest hakkas Johannes tegelema ka õpetamisega.
Mitu aastat flamencot tantsinud Katharina avastas imelise swingi maailma enda jaoks 2014. aastal. Juba esimesest rock-stepist oli ta lootusetult armunud Lindy Hoppi ning ei kujuta enam ühtegi päeva ette swing muusika ja –tantsuta. Otsides pidevalt võimalusi täiendada oma oskuseid ja tantsulist sõnavara, on ta aktiivselt osa võtnud nii Eestis toimuvatest töötubadest kui ka välismaa tantsufestivalidest – Poolas, Taanis, Rootsis, Inglismaal, Saksamaal ning Leedus. Lisaks Lindy Hopile tantsib Katharina ka Shagi ja Balboad, praktiseerides aktiivselt nii järgimist kui ka juhtimist. Tantsus peab Katharina eriti oluliseks interpreteerida kõlavat muusikat ning tunda tantsimisest sedavõrd rõõmu, et see tekitaks ka tantsupartneri näole siira ning laia naeratuse.